İçeriğe geç

Steam’de Ne Kadar Para Harcadım?

  Steam cüzdan özelliği, oyuncuların oyun alma süreçlerini kolaylaştırmak için sunulan bir özelliktir. Steam cüzdan ile Pazar üzerinden takas edilebilen oyuncu kartları, simgeler, görseller ve dijital içerkleri para karşılığında yönetilebiliyor. Cüzdan içerisinde para biriktirmek ve bu paraları kullanmak mümkün. Biriktirerek ilerde kullanabiliyorsunuz. Steam cüzdan kullanıcısı iseniz ve ne kadar harcama yaptığınızı merak ediyorsanız kolay bir şekilde Steam’de ne kadar harcadığınızı öğrenebilirsiniz. Steam’de yapılan harcama miktarını öğrenmek için neler yapabileceğinizi makalemizin devamından öğrenebilirsiniz.

  Steam’de Ne Kadar Para Harcadım?

  Steam’de ne kadar para harcadığınızı öğrenmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz. Bu oldukça kolay bir işlemdir. Dikkatli bir şekilde adımları izlemeniz yeterlidir.

  • Steam’de harcadığınız parayı öğrenmek için, öncelikle Steam’i açın ve Yardım > Steam Destek‘e tıklayın.
  • Steam Destek sayfasında Hesabım sekmesine gidin.
  • Sayfanın altındaki Steam Hesabınızla İlişkili Veriler‘e tıklayın.
  • Hesap başlığı altındaki Kullanılan Harici Bakiye‘ye basın.
  • Steam’de ne kadar para harcadığınızı “Kullanılan Harici Bakiye” kısmından görebilirsiniz.
  • Burada Steam mağazasından oyun almak veya Steam Cüzdanı’nıza bakiye eklemek için Steam hesabınıza eklenmiş toplam harici bakiye miktarı yer alır. Hemen aşağıda dört farklı harcama türü göreceksiniz:
  • TotalSpend: Bu, Steam’de ne kadar para harcadım sorusunun cevabını göreceğiniz bölüm.
  • OldSpend: 17 Nisan 2015 tarihinden önce harcadığınız para miktarını gösterir. (Bu, Steam’de en az 5 dolar harcamamış kişiler için “Sınırlı Kullanıcı Hesabı” kısıtlamalarının yürürlüğe girdiği tarihtir”
  • PWSpend: Hesabınız CS:GO veya Dota 2 için Perfect World ile ilişkilendirilmişse, Perfect World’den eklenmiş bakiyenin yaklaşık değerini gösterir.
  • ChinaSpend: Hesabınıza Steam China’da harici bakiye eklenmişse, size bu bakiyenin tamamını RMB olarak gösterir.

  Bu adımları eksiksiz ve doğru bir şekilde izleyerek Steam üzerinden bu güne kadar ne kadar harcama yaptığınızı görebilirsiniz. Bu noktada ufak bir detayı sizlerle paylaşalım. Toplam para miktarları sadece gerek duyulduğunda toplanır ve her zaman güncel durumu yansıtmaz. Eğer harcama türlerinde herhangi bir değer yoksa bu, verilerin şu anda Steam veritabanında saklanmadığı anlamına gelir. İsterseniz destek almak için Steam ekibine mesaj atabilirsiniz. Online internet sitesinden bunu yapmanız mümkündür.