İçeriğe geç

Ticket Her Ay Sonunda Sıfırlanıyor mu?

  Ticket kart kullanıcıları kartlarına yüklenen bakiyelerinin ay sonunda sıfırlanıp sıfırlanmayacağını merak etmektedirler. Özellikle yeni kullanmaya başlayan kişiler için bu soru önemlidir. Kullanıp bitiremedikleri bakiyelerinin devredip etmediğini öğrenmek isteyenler makalemizden faydalanabilirler. Bu durumu bilmek önemlidir çünkü devretmemesi durumunda size sunulan yemek ücreti iptal olabilir. Hakkınızın iptal olmaması için yada devrediyorsa biriktirebilmek için bu bilgi önemlidir.

  Ticket Her Ay Sonunda Sıfırlanıyor mu?

  Ticket kart kullanıcılarının kartlarına firma sahibi tarafından belli bir miktar bakiye yüklenir. Bu belirlenen miktar bakiye yine belirlenen tarihte kartınıza otomatik olarak yatar. Bir çok Ticket kullanıcısı kartlarına yatan bu miktarın bir ay içinde bitmesi gerekip gerekmediğini merak etmektedirler. Kart kullanıcısı karta yatan miktarı ay içinde bitirmek zorunda mı, değil mi merak konusu olmaktadır. Bakiyenin ay içinde bitme zorunluluğu varsa bakiye iptal mi oluyor, bloke mi oluyor gibi sorular merak edilmektedir.

  Kartınıza ait bakiyenin durumu tamamen patronunuzun inisiyatifine bağlıdır. Onun tercihi doğrultusunda bloke olur yada olmaz. Ticket kartınıza yatan bakiyenin geçerlilik tarihi firmanızın belirlediği tarihe kadardır. Eğer firma sahibiniz herhangi bir tarih belirlemezse, bakiyeniz kartınızda birikebilir. Böylece kullanmadığınız bakiyelerinizi istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Ancak tarih belirlediyse, o tarih geldiğinde harcamadığınız bakiyeniz sıfırlanır. Kredi Geçerlilik Tarihi gelmemiş kredinizin bilgilerini, bakiye görüntüleme slibi üzerindeki bloke tutar ve bloke tarihi bölümünden takip edebilirsiniz.

  Ticket Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Bu işlem için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

  • MyEdenred mobil uygulamasını kullanarak Ticket kart bakiye sorgulama işlemi : Mobil uygulamayı akıllı telefonunuza indirdikten sonra sisteme giriş yapmalısınız. Daha sonra ekranda bakiye bilginizi görebilirsiniz.

  App Store – MyEdenred uygulamasını indirmek için tıklayınız. 

  Play Store – MyEdenred uygulamasını indirmek için tıklayınız. 

  • Ticket kart internet sitesi üzerinden hesabım menüsünden Ticket kart bakiye sorgulama işlemi : Ticket karta ait resmi internet sitesine girerek sisteme giriş yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  Ticket yemek kartı resmi internet sitesine gitmek için tıklayınız.

  • Yazar kasadan Ticket kart bakiye sorgulama işlemi : Yazar kasa POS cihazlarındaki ‘‘Kartlı İşlemler > Kart Bilgileri > Bakiye/Puan Sorgu’’ menüsünden bakiyenizi görebilirsiniz. Ayrıca size verilen alışveriş fişinde de kalan bakiyeniz yazar.