İçeriğe geç

Ticket Kartta Para Birikir mi?

  Ticket yemek kartı bakiye yüklenen yemek kartıdır. Kartlara yüklenen ve işyeri sahibi tarafından belirlenen bakiye ile çalışanlar ay boyunca öğle yemeklerini yiyebilirler. Eğer yemek için değilde market alışverişinde kullanmak isterlerse, anlaşmalı olan marketlere giderek alışveriş yapabilirler.

  Ticket Kartta Para Birikir mi?

  Ticket kart kullanıcılarının kartlarına firma sahibi tarafından belli bir miktar bakiye yüklenir. Bu belirlenen miktar bakiye yine belirlenen tarihte kartınıza otomatik olarak yatar. Bir çok Ticket kullanıcısı kartlarına yatan bu miktarın bir ay içinde bitmesi gerekip gerekmediğini merak etmektedirler. Kart kullanıcısı karta yatan miktarı ay içinde bitirmek zorunda mı, değil mi merak konusu olmaktadır. Bakiyenin ay içinde bitme zorunluluğu varsa bakiye iptal mi oluyor, bloke mi oluyor gibi sorular merak edilmektedir.

  Ticket kartınıza yatan bakiyenin geçerlilik tarihi firmanızın belirlediği tarihe kadardır. Eğer firma sahibiniz herhangi bir tarih belirlemezse, bakiyeniz kartınızda birikebilir. Böylece kullanmadığınız bakiyelerinizi istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Ancak tarih belirlediyse, o tarih geldiğinde harcamadığınız bakiyeniz sıfırlanır. Kredi Geçerlilik Tarihi gelmemiş kredinizin bilgilerini, bakiye görüntüleme slibi üzerindeki bloke tutar ve bloke tarihi bölümünden takip edebilirsiniz.

  Gittiğiniz restoran yada alışveriş merkezinde yaptığınız harcama tutarınız, kartınızdaki toplam bakiyeden düşer. Harcamalarınız karşılığında size verilen bilgi fişi üzerinden, harcama tutarınızı ve kalan bakiyenizi kolayca görebilirsiniz. Bakiye takibinizi buradan yapmanız mümkündür.

  Ticket Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  3 farklı yöntem ile ticket kartınızda bulunan bakiyenizi kontrol edebilirsiniz. Bu yöntemleri şöyle sıralayıp, açıklayabiliriz:

  • MyEdenred mobil uygulamasından: Mobil uygulamayı akıllı telefonunuza indirdikten sonra sisteme giriş yapmalısınız. Daha sonra ekranda bakiye bilginizi görebilirsiniz.

  App Store – MyEdenred uygulamasını indirmek için tıklayınız. 

  Play Store – MyEdenred uygulamasını indirmek için tıklayınız. 

  • Ticket kart internet sitesi üzerinden hesabım menüsünden: Ticket karta ait resmi internet sitesine girerek sisteme giriş yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  Ticket yemek kartı resmi internet sitesine gitmek için tıklayınız.

  • Yazar kasa POS cihazlarındaki ‘‘Kartlı İşlemler > Kart Bilgileri > Bakiye/Puan Sorgu’’ menüsünden bakiyenizi görebilirsiniz. Ayrıca size verilen alışveriş fişinde de kalan bakiyeniz yazar.