İçeriğe geç

Tosla ile Nasıl Para İstenir?

  Tosla kart sahipleri arkadaşlarından para isteyebilirler. Arkadaşları kendilerine tosla üzerinden para gönderebilirler. Toslalı bireylerden para isteyebilirsiniz. Bunun nasıl yapılacağını makalemizin devamında bulabilirsiniz. Aşağıda sıraladığımız başlıklar nasıl para istenebileceğini ve yöntemleri listelemektedir. Bu şekillerde para istemek mümkündür. Arkadaşlardan para istenebileceği gibi Tosla kullanmayan bireylerden dahi para istenebilir. Bunun dışında para isteme konusunda birden fazla kişiden isteme imkanınızda vardır. Diğer detayları aşağıdaki başlıklar altında bulabilirsiniz.

  • Tosla’da arkadaşlarımdan nasıl para isteyebilirim?
  • Birden fazla arkadaşımdan aynı anda para isteyebilir miyim?
  • Para isteme talebim kaç gün geçerli?
  • Toslalı olmayan birinden para isteyebilir miyim ?

  Bu yöntemlerin detayları aşağıda açıklanmıştır.

  Tosla’da arkadaşlarımdan nasıl para isteyebilirim?

  Tosla’ya gir ve TOSLA butonuna tıkla. Para isteyeceğin arkadaşını seç, ne kadar istediğini gir ve iste! Daha önce para istediğin arkadaşlarını “Önerilenler”; yakınındaki arkadaşlarını ise “Yakındakiler” bölümünde görebilirsin. Dilersen arama alanına arkadaşının ismini soyadını ya da sadece cep telefonunu girerek arkadaşını bulabilirsin. Arama alanının hemen yanındaki rehber ikonunu gördün mü? Ona tıkladığında rehberindeki tüm arkadaşlarına kolayca ulaşabilirsin.

  Birden fazla arkadaşımdan aynı anda para isteyebilir miyim?

  Elbette, neden olmasın? Diyelim ki arkadaşlarınla birlikte konsere gideceksin. Konser biletlerini sen al ve tutarı arkadaşlarına bölüştür. Sanki tek kişiden para isteyecek gibi, Tosla’ya gir ve TOSLA butonuna tıkla. Para isteyeceğin arkadaşını seç, diğerlerini de hemen yanındaki artı butonuna basarak ekle. Her birinden ne kadar istediğini gir ve iste. Tosla’da aynı anda toplam 15 arkadaşından para isteyebilirsin!

  Para isteme talebim kaç gün geçerli?

  Para talebi gönderdikten sonra kaç gün geçerli olduğunu merak mı ediyorsunuz? Toslalı olan birine gönderdiğin “Para İsteme” talebin 2 gün boyunca aktif. 2 gün içinde herhangi bir işlem yapılmazsa, talebin yok olur. Toslalı olmayan birine gönderdiğin talep ise 7 gün geçerli.

  Toslalı olmayan birinden para isteyebilir miyim ?

  Elbette! İhtiyacın olan tek şey arkadaşının cep telefonu numarası. Sen iste, arkadaşın Tosla’ya geldiğinde tutarı bakiyesinde görsün. Biz 7 gün bekleyeceğiz, arkadaşın Tosla’ya kaydolduğu an isteğini Tosla’sında görecek. Ancak arkadaşın 7 gün içinde Toslalı olmazsa talebin silinecek