İçeriğe geç

Elkart Bakiye Sorgulama

  Elkart Konya ilinde kullanılan akıllı ulaşım kartına verilen isimdir. Sistemin adı Atus olarak geçer. Toplu ulaşımdan faydalanan vatandaşlara kolaylıklar sağlamak için Konya Büyükşehir Belediseyi tarafından yürütülen bir sistemdir. Elkart alarak ulaşım sırasında ücreti ödeme aşaması daha kolay hale gelmiştir. Önceden kullanılan biletler çevre kirliliğine neden olmaktayken, akıllı elektronik kartlar ile daha temiz bir dünya hedeflenmiştir. El kartlara önceden yüklenen bakiye ile ulaşım sırasında ödeme elektronik olarak yapılıyor. Böylece para verme, para üstü alma gibi sorunlar ortadan kalkıyor. Daha hızlı ve daha pratik şekilde ödeme yapılıyor ve yolcular yerlerine oturuyor. Oldukça kolay bir şeklide yolculuk yapmanın konforunu yaşamak kalıyor. Elkartlara yüklenen bakiyelerin düzenli olarak kontrol edilmesi gerekiyor. Aksi durumda araca binerken ödeme yapmak imkansız hale geliyor ve durakta kalıyorsunuz. Karta bakiye yükleyene kadar işinize yada gideceğiniz yere geç kalıyorsunuz.

  Elkart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Toplu ulaşım araçlarından faydalanan Konyalı vatandaşlar, kartlarında kalan bakiye bilgisine şu şekilde ulaşabilirler.

  • NFC Sistemi ile Elkart Bakiye Sorgulama
  • Online Elkart Bakiye Sorgulama
  • Mobil Uygulama ile Elkart Bakiye Sorgulama
  • Kart Okuma Cihazları ile Elkart Bakiye Sorgulama

  Bu yöntemlerden size en uygununu seçerek El Kart bakiyenizi sorgulayabilirsiniz.

  NFC Sistemi ile Elkart Bakiye Sorgulama

  Konya Büyükşehir Belediyesi akıllı toplu ulaşım sistemi ATUS üzerinden el kartınızı NFC sistemi ile telefonunuza okutarak hızlı bir şekilde el kart bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

  Ancak NFC özelliği bütün telefonlarda bulunmuyor. Sizin telefonunuzda var olup olmadığını anlamak için; Ayarlar > Kablosuz Ağlar ya da Ayarlar > Bağlantılar > Diğer Bağlantılar yolunu izleyin. Eğer NFC seçeneği varsa bu özelliği kullanabilirsiniz demektir.

  Online Elkart Bakiye Sorgulama

  El kartınızın bakiyesini online sorgulamak için bilgisayarınızdan yada akıllı telefonunuzdan akıllı toplu ulaşım sistemi sayfasında bulunan, ATUS – Bakiye Sorgulama kısmına girerek kimlik no yada kart no ile sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

  El Kart Mobil Uygulama ile Elkart Bakiye Sorgulama

  Akıllı telefonunuzdan hızlı ve pratik bir şekilde bakiye sorgulama ve yükleme işlemlerini yapabilmeniz için El kart Bakiye Sorgulama mobil uygulamasını rahatlıkla kullanabilirsiniz.  Bu uygulama uzun süredir sizler için hizmete açıktır.

  El Kart Bakiye Sorgulama mobil uygulamasını indirmek için akıllı telefonunuzdan aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. Gelen bağlantıdan yükle butonuna basarak uygulamayı telefonuza rahatlıkla indirebilirsiniz. İndirme işleminden sonra hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

  Play Store – El kart Bakiye Sorgulama Mobil Uygulamasını indirmek için tıklayınız. 

  App Store – El kart Bakiye Sorgulama Mobil Uygulamasını indirmek için tıklayınız. 

  Kart Okuma Cihazları ile Elkart Bakiye Sorgulama

  Toplu taşıma araçlarına binerken yada geçiş noktalarından geçerken kartınızı okuttuğunuz, kart okuma cihazlarında işlem sırasında bakiyeniz yazar. Ekranın altında yazan bakiyeniz, o an yaptığınız ödemeniz de düşerek ekrana yansır. Güncel bakiyenizdir.