İçeriğe geç

EGM Trafik Cezası Sorgulama

  Emniyet Genel Müdürlüğü kısaca EGM olarak geçer. Polis teşkilatıdır. Türk polisi Türkiye’de bulunan il ve ilçelerde örgütlenerek güvenliği sağlar. İç güvenlikten sorumlu birimdir. Emniyet Genel Müdürlüğü sadece belediyelerin bulunduğu yerlerde görev yapar. Emniyet Genel Müdürlüğünün bünyesinde bulunan bölümler şu şekilde sıralanabilir: Ana Komuta Kontrol, Strateji Geliştirme, Arşiv, Asayiş, Bilgi İşlem, Dış İlişkiler, Güvenlik, Haberleşme, Havacılık, İdari ve Mali işler, İkmal-Bakım, İnşaat-Emlak, İnterpol, İstihbarat, Kaçakçılık ve Organize suçlarla mücadele, Koruma, Kriminal, Özel Harekât, Personel, Sağlık İşleri, Sivil Savunma, Sosyal Hizmetler, Teftiş Kurulu, Terörle Mücadele Harekât, Trafik Eğitim ve Araştırma, Trafik ve Denetleme, Yabancılar Hudut İltica Daireleri … Ayrıca taşra teşkilatında il emniyet müdürlükleri, ilçe emniyet amirlikleri vardır.

  EGM Trafik Cezası Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Emniyet Genel Müdürlüğünün internet sitesi üzerinden trafik cezası sorgulaması yapılamamaktadır. Trafik cezaları ve otopark ceza sorgulamaları e-devlet sistemi üzerinden yapılır.

  e-Devlet kapısı internet sayfası için tıklayınız. 

  Trafik ceza sorgulama işleminizi yukarıdaki bağlantıya tıklayarak arama kısmına trafik cezası yazmanız yeterlidir. Karşınıza ilgili sayfa gelir. Ayrıca sizlere aşağıda var olan tüm cezaların sorgulama adreslerini veriyoruz. Hepsi e-devlet adreslerine yönlenir. Tek yapmanız gereken ilgili bağlantıya tıklamak. Daha sonra TC kimlik numaranız ve şifreniz ile e-devlet sistemine girişi yapmalısınız. Sisteme giriş yaptıktan sonra ceza durumunuzu ayrıntılı olarak görebilirsiniz.

  Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama Adresi

  Plakanıza yazılan ceza olup olmadığını ve borç durumunu sorgulayabilirsiniz.

   

  Sürücü Ceza ve Trafik Kazası Bilgisi Sorgulama Adresi​

  Sürücü Ceza Bilgisi Barkodlu Belge Sorgulama

  Sürücü Ceza Bilgisi Barkodlu Belge Doğrulama

  Sürücü Trafik Kazası Barkodlu Belge Sorgulama

  Sürücü Trafik Kazası Barkodlu Belge Doğrulama

  Sürücü Belgesi ve Şahıslara Yazılan Ceza Sorgulama

  Aracın Çekildiği Otopark Bilgisi Sorgulama Adresi

  Aracımın Çekildiği Otopark Bilgisi Sorgulama (Gerçek Kişi)​​

  Aracımın Çekildiği Otopark Bilgisi Sorgulama (Tüzel Kişi)​

  Tüm bu bağlantıların listelendiği Emniyet Genel Müdürlüğü sayfasına ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  EGM trafik cezası sorgulama sayfası için tıklayınız.