İçeriğe geç

Elkart Bakiye Yükleme

  Konya ilinde kullanılan akıllı ulaşım kartıdır. Elkart kullanan Konyalı vatandaşlar El kart bakiye sorgulama işlemi yaparak kalan bakiyenin ne kadar olduğunu öğrenebilirler. Konya Elkart bakiye sorgulama işlemi için şu yöntemleri kullanabilirsiniz.

  • NFC Sistemi ile Elkart Bakiye Yükleme
  • Online Elkart Bakiye Yükleme
  • Mobil Uygulama ile Elkart Bakiye Yükleme
  • Kart Okuma Cihazından Elkart Bakiye Yükleme

  Kartınızda kalan bakiyeyi sorguladıktan sonra eğer gerekli ise bakiye yükleme işlemi yapmanız gerekir. Bakiye yükleme işlemi için aşağıda yazanları uygulayabilirsiniz.

  Elkart Bakiye Yükleme Nasıl Yapılır?

  Bakiye yüklemek için kullanabileceğiniz yöntemleri şöyle sıralayabiliriz.

  • Dolum Gişeleri ve Bayilerden Elkart Bakiye Yükleme
  • Online Elkart Bakiye Yükleme

  Dolum Gişeleri ve Bayilerden Elkart Bakiye Yükleme

  İndirimli Elkart’ınıza Elkart dolum gişelerinden ve bayilerinden bakiye veya aylık indirimli abonman yükletebilirsiniz. Elkart dolum fişinizi alarak abonman veya bakiye dolumu yönünden ya da miktar yönünden doğruluğunu kontrol etmenizde fayda vardır. Elkart bakiye yükleme işlemlerini dolum gişeleri ve bayilerden kolayca yapabilirsiniz.

  Online e-Dolum ile Elkart Bakiye Yükleme

  İnternetten e-Dolum ile bakiye ya da aylık indirimli abonman yükleyebilirsiniz. Yükleme yaptıktan sonra toplu ulaşım araçlarında bulunan validatörlerdeki yeşil butona basarak, kartınızı okutup e-Dolum’u aktif etmeniz gerekir. Daha sonra ulaşım ücreti için kartınızı okutmalısınız.

  Online bakiye yükleme için tıklayınız.

  Yukarıdaki bağlantıya tıklayarak internet üzerinden online e-dolum ile Konya Elkart bakiye yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İşlem adımları şu şekildedir:

  • Ekranın sağ tarfında bulunan butona tıklayarak işlemleri takip ediniz ve banka kartınızı kullanarak e-dolum işlemini tamamlayınız. e-Dolum yapacağınız kartın kişiselleştirilmiş Elkart olması ya da kart numarasını bilmeniz gerekiyor.
  • Kullanacağınız toplu ulaşım aracında ya da turnikelerde bulunan kart okuyucu cihaz (validatör) üzerindeki Yeşil Butona basınız. (cihaz üzerinde yeşil buton bulunmuyorsa araç sürücüsünden yardım isteyebilirsiniz.) Cihaz yükleme moduna geçecek ve ekranda ‘Kartınızı Gösterin’ yazacaktır.
  • Yükleme modundaki cihaza kartınızı tutunuz ve cihaz ‘Kartınıza … TL Yüklendi’ uyarısı verene kadar kartınızı çekmeyiniz. Bu uyarıdan sonra e-Dolum işlemi tamamlanmış olacaktır.
  • İşlem tamamlanmasından sonra, kartınızı çekmenizle birlikte cihaz otomatik olarak normal moda geçecektir. Kartınızı tekrar okutarak ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz.