İçeriğe geç

Garanti EFT Limiti Ne Kadar?

  Günlük hayatta kişilerin en çok kullandığı bankacılık işlemlerinden birisi olan EFT, bankalar arasındaki para transferi işlemlerini büyük ölçüde kolaylaştırmıştır. Ancak bazen bankaların koyduğu günlük işlem limiti, zor anlar yaşatabilmektedir. Bankalar güvenlik amacıyla günlük işlem limiti koyarak müşterilerini koruma altına almak isterler. Eğer günlük işlem limitinizin artmasını isterseniz banka ile görüşmeniz gerekir. EFT işleminde de diğer işlemlerde olduğu gibi limit vardır. Garanti ve Türkiye’de hizmet veren tüm bankalarda uygulanan bu sistem ile, kişilerin hesapları güven altına alınmak amaçlanmaktadır.

  Yeni müşteriler için kendileri herhangi bir limit belirlemediyse otomatik bir limit atanır. Bankanın belirlediği bu limiti aşamazlar. Garanti Bankası müşterileri EFT işleminde bu limitin ne kadar olduğunu merak ediyorlarsa makalemizde yeterli bilgiye ulaşabilirler.

  Garanti BBVA EFT Limiti Ne Kadar?

  Garanti Bankasının uyguladığı günlük EFT limiti aşağıdaki tabloda ayrıntılı olarak belirtilmiştir. Kurumsal, ticari ve orta boy işletme, küçük işletme ve bireylere göre ayrı ayrı limitler belirlenmiştir. Bu limitler banka tarafından otomatik olarak atanan değerlerdir. Siz banka ile görüşerek kendinize göre yeniden düzenleme yaptırabilir, isteğinize göre artırabilir yada düşürebilirsiniz.

  İşlem Kurumsal(TL) Ticari ve Orta Boy İşletme(TL) Küçük İşletme(TL) Bireysel(TL)
  EFT Üst 6.000.000,00 5.000.000,00 4.000.000,00 500.000,00
  Günlük 6.000.000,00 5.000.000,00 4.000.000,00 500.000,00
  Alt 0,01 0,01 0,01 0,01

  Bu bilgilerin güncel halleri için Garanti Bankasının resmi internet sayfasına göz atabilirsiniz.

  Garanti işlem saat ve limitleri için tıklayınız.

  Garanti BBVA EFT Saatleri Ne Zamandır?

  EFT işlemi için aktif belirli saatler vardır. Bu saatler dışında yapmanız durumunda en yakın mesai saatinde işleme alınır.

  Ürün Adı İşlem Saati
  EFT 08:00-17:15
  Geç EFT 16:00 – 17:15

  Geç EFT limiti 100,000 TL’dir.

  Garanti BBVA Günlük EFT Limiti Arttırma

  Garanti Bankası günlük EFT limitinizi artırmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken size en yakın banka şubesine gitmektir. Garanti BBVA şubesine giderek kimlik belgenizle beraber müşteri temsilcisinden alabileceğiniz EFT limiti arttırma dilekçesini doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Talebiniz banka tarafından incelendikten sonra onaylanırsa işleme alınarak gerçekleştirilecektir.

  Garanti BBVA işlem saat ve limitleri için tıklayınız.

  Ayrıca Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ndan yaptığınız işlemlerin saat ve limitlerini yukarıdaki bağlantıya tıklayarak öğrenebilirsiniz. Ürün ve hizmet ücretleri ile ilgili detaylı bilgiye ise buradan ulaşabilirsiniz.