İçeriğe geç

Garanti Günlük İşlem Limiti Nasıl Arttırılır?

  Köklü ve büyük bir banka olan Garanti Bankası Ankara’da kurulmuştur. Kurulmasının üzerinden yıllar geçen banka bugün Türkiye’nin ikinci özel bankasıdır. Geçen yıllar içinde ismini Garanti BBVA olarak değiştiren banka müşteri odaklı hizmet anlayışı ile hizmet vermeye tam hız devam etmektedir.

  Garanti Günlük İşlem Limiti Nasıl Arttırılır?

  Garanti Bankası diğer bankalar gibi günlük işlem limiti uygulaması yapmaktadır. Günlük işlem limiti ile müşterilerinin dolandırılma, kayıp yada çalıntı durumlarında daha fazla zarara uğramalarının önüne geçmek planlanmaktadır. Bu sebep dışında birde ticari olarak kendini düşünme kısmı vardır. Ticari amaçla kurulmuş olan bankalar kendi kazançlarını korumak ve kurallara uymak zorundadırlar. Yasal mevzuatlara göre hareket etmek zorunda olan bankalar her iki sebeple işlem limiti koymak zorundadırlar. Bu kuralların yanı sıra bankalar ödemeler konusunda iyi olan ve sorunsuz müşterilerini kaybetmek istemezler. Bu şartlara uyan müşterileri için bazı ayrıcalıklar tanıyabilirler. Eğer bu müşterilerden birisi iseniz ve bankanın otomatik olarak belirlediği günlük işlem limiti yeterli gelmiyorsa banka ile görüşebilirsiniz. Böyle durumlarda günlük işlem limiti artırma işlemi yapılabilir. Garanti Bankası müşterileri için işlemleri kolaylaştırmaktadır. Ancak bu hizmeti alabilmek için banka şubelerine gitmeniz gerekir. Günlük EFT ve havale limitinizi artırmak istiyorsanız Garanti BBVA şubesine giderek yapabilirsiniz.

  Banka ile görüştükten sonra talebiniz doğrultusunda limitlerinizde esneme yapabilirler. Özellikle günlük işlem limitini kapsayan EFT ve havale işlemleri için limit artırma talebinizi kabul edebilirler. Talebinizi onaylamadan önce değerlendirmeye alarak size en uygun limiti tekrar belirlemek isterler. Eğer size sunulan yeni limit sizin için uygunsa sorunsuz bir şekilde limit artırma işleminizi bitirmiş olursunuz. Ancak yetersiz bir teklifse banka ile tekrar görüşebilirsiniz. Muhtemelen sizin için tekrar değerlendirme yapabilirler. Müşteri temsilciniz sizin için gerekli yerler ile görüşerek ihtiyacınız olan limit artırma işleminizi gerçekleştirecektir. Burada en önemli kriter sizin banka ile iyi ilişkileri olan bir müşteri olmanızdır.

  Aksine günlük işlem limitinizi düşürmek istiyorsanız banka şubesine ek olarak internet bankacılığı hizmetini de kullanabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

  Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi : 444 0 333