İçeriğe geç

Ziraat Bankası Günlük EFT Limiti Ne Kadar?

  Ziraat Bankası müşterileri için birçok hizmet veren köklü bir kamu bankasıdır. Ziraat Bankası müşterileri diğer bankalardaki hesaplara EFT yolu ile para gönderme işlemi yapabilmektedirler. Bu sayede kişiler ödeme ve para transferi işlemlerini güvenle yapmaktadırlar. Ancak her banka gibi Ziraat Bankası da günlük işlemlerde limit belirlemektedir. Bunun amacı bankadaki nakit akışını kontrol altında tutmaktır. Günlük işlem limiti aşılması durumunda, o iş günü bitene kadar tekrar para transferi yapılamaz. Ancak ertesi iş günü tekrar limit dahilinde EFT yapılabilir.

  EFT İşlemi Nedir? Günlük EFT Limiti Nedir?

  EFT, vadesiz banka hesabından başka bir bankada bulunan vadesiz hesaba para transferi yapılması işlemidir. Elektronik Fon Transferi olan işlemin ismi kısaca EFT olarak kullanılmaktadır. EFT işlemini yapabilmek için gönderici ve alıcıya ait vadesiz hesapların olması gerekir. Bu hesaplar farklı bankalarda olmalıdır. Banka şubesi yada internet şube yardımıyla para transferi işlemi yapılabilir. Bu işlem için 26 haneli IBAN numarası, şube ve hesap numarası, ad soyad bilgileri ve gönderilecek para tutarı bilgileri gereklidir.

  EFT işlemini yapmak için şu yolları kullanabilirsiniz:

  • ATM cihazı ile EFT işlemi yapma
  • İnternet bankacılığı ile EFT işlemi yapma
  • Mobil bankacılık uygulaması ile EFT işlemi yapma
  • Telefon bankacılığı ile EFT işlemi yapma

  Bu yollardan size en uygun olanı seçerek kolay ve pratik bir şekilde EFT işlemi yapabilirsiniz.

  Günlük EFT limiti bankaların farklı bankalara para akışını kontrol edebilmek için yaptığı bir uygulamadır. Belli bir miktarın üzerinde para aktarımı yapamazsınız. Ancak bu sınırlama limiti aştığınız gün için geçerlidir. Ertesi gün tekrar EFT işlemi yapabilirsiniz.

  Ziraat Bankası Günlük EFT Limiti Ne Kadardır?

  Ziraat Bankasının bireysel müşterileri için belirlediği günlük EFT limiti, 50 bin TL ile sınırlıdır. Bu limit bütün müşterileri için kullanılan miktardır. Ancak ihtiyaç duymanız halinde bu sınırın artırılması için başvurabilirsiniz. Banka başvurunuz değerlendirdikten sonra bir karara varacaktır. Bu kararı alırken banka ile olan ilişkiniz dikkate alınır. Banka işlem sıklığı, hangi banka ürünlerinin kullanıldığı gibi nedenlerle bu belirlenen limit size az gelebilir. Banka şubesine giderek başvurmanız durumunda değerlendirilerek limit artışınız yapılır. Eğer banka ile ilişkileri iyi olan bir müşteri iseniz, muhtemelen başvurunuz kabul edilir.