İçeriğe geç

Garanti BBVA Günlük İşlem Limiti Nedir?

  Bankalar güvenlik sebebiyle günlük işlem limiti belirlemiştir. Güvenlik sebebiyle alınan bu karar ile internet bankacılığı üzerinden yapılan işlemlerde limit belirlenerek, dolandırıcılık durumlarında sonucun daha az zarar vermesi hedeflenmektedir. Havale, eft, sanal kart gibi işlemlerde günlük sınırlama getirilir. İşlem limiti ne kadarsa üstüne geçemezsiniz. İşlem limitinizi değiştirebilirsiniz.

  Güvenlikle ilgili çıkabilecek sorunlardan dolayı işlem limiti sistemi uygulanmaktadır. Kartınızın kötü niyetli kişilerin eline geçmesi durumunda daha fazla sıkıntıya girmemeniz için gerekli bir kuraldır. Günlük işlem limitini EFT limiti, günlük internet alışveriş limiti gibi başlıklarda ayırarak belirleyebilirsiniz. Bu limitleri bankanın belirlediği üst limite göre kendiniz ayarlarsınız. Ayrıca Günlük EFT ve havale limitinizi artırmak istiyorsanız Garanti BBVA şubesine giderek yapabilirsiniz.

  Banka ile görüştükten sonra talebiniz doğrultusunda limitlerinizde esneme yapabilirler. Özellikle günlük işlem limitini kapsayan EFT ve havale işlemleri için limit artırma talebinizi kabul edebilirler. Talebinizi onaylamadan önce değerlendirmeye alarak size en uygun limiti tekrar belirlemek isterler. Eğer size sunulan yeni limit sizin için uygunsa sorunsuz bir şekilde limit artırma işleminizi bitirmiş olursunuz. Ancak yetersiz bir teklifse banka ile tekrar görüşebilirsiniz. Muhtemelen sizin için tekrar değerlendirme yapabilirler. Müşteri temsilciniz sizin için gerekli yerler ile görüşerek ihtiyacınız olan limit artırma işleminizi gerçekleştirecektir. Burada en önemli kriter sizin banka ile iyi ilişkileri olan bir müşteri olmanızdır.

  Garanti BBVA EFT ve Havale Limiti Artırma

  Garanti Bankası Günlük EFT ve Havale Limiti artırma işlemini yapabilmeniz için iki alternatif vardır.

  1. Banka şubesine gitmek : Banka şubesine giderek limit artırma istediğinizi iletebilirsiniz. Banka değerlendirmeye alır ve uygun görürse talebiniz doğrultusunda artırma işlemini yapabilir. Ancak size farklı bir limit önerisinde de bulunabilirler. Burada önemli bir kriter vardır. Banka ile iyi ilişkileri olan, ödemelerini vaktinde yapan bir müşteri iseniz banka sizin için ayrıcalık yapabilir.
  2. İnternet Bankacılığı ile artırmak : Bu seçenek her bankada olmayabilir. Garanti Bankası limit azaltma işlemi için bu hizmeti vermektedir ancak limit artırma işlemi için banka şubesine gitmeniz gerekir.