İçeriğe geç

İBB Sosyal Yardım Kartı

  Sosyal Destek Kartı ile Eşya Desteği, Tersine Göç Desteği, İstanbul Halk Süt Desteği, İstanbul Halk Ekmek Desteği, Askıda Fatura, Aile Destek Paketi, Anne Bebek Destek Paketi, Eğitim Destek Paketi, Tablet Desteği, Yeni Doğan Desteği Paketi gibi imkanlardan faydalanabilirsiniz. Yardım almak için başvuru yaptığınızda genel bir talep oluşturmuş olursunuz. Yapılan incelemede evinizin hangi yardımlara ihtiyacı olduğu belirlenir.

  İBB Sosyal Yardım Kartı ile İlgili Detaylar

  İstediğiniz her destek için ayrı talep oluşturulmasına gerek yoktur. Haneden bir kişinin bir genel talep oluşturması yeterlidir. Sosyal destek için başvuru yapıldıktan sonra beyan edilen bilgileri incelenir. Uygun görülürse kapsamlı bir inceleme yapılır. İnceleme sonrasında uygun görülen vatandaşların durumlarına dair belgeler talep edilir. Sonunda uygun görülenlere yardımları ulaştırılır. Yardım almaya uygun görülmeniz durumunda mesaj ile bilgilendirme yapılır.

  Sosyal destek başvurusu oluşturulurken verdiğiniz bilgilerin doğru olması önemlidir. Aldığınız sosyal destek kartını; A101, BİM, CarreffourSA, Migros, Happy Center, Çağrı, Şok, Kim, Onur Marketlerde, Multinet Up, BELTUR, İBB Sosyal Tesisleri, İSPARK, İBB Toplu Ulaşım Araçları, Türkiye İş Bankası, İstanbul Halk Ekmek Büfelerinde ve Halk Bakkal noktalarında kullanabilirsiniz. Kartın şifresi yoktur.  Eğer kaybederseniz hemen 153 Çözüm Merkezini aramanız gerekir. Yeni kartınız kısa sürede elinize ulaştırılır. Sosyal İşler Değerlendirme kurulunun belirlediği tutar ayın 1’i ve 5’i arasında karta yatırılır.

  İBB Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

  Daha önce ALO 153 üzerinden alınan başvurular artık online olarak alınabiliyor. Online olarak başvuru yapma imkanınız vardır. Uygun olduğunuz yerde ve anda başvuru yapabilirsiniz. Bu büyük kolaylıktır. Aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak internet üzerinden online olarak İBB Sosyal Yardım Kartı başvurunuzu yapabilirsiniz.

  Online İBB Sosyal Yardım Kartı Başvurusu için buraya tıklayınız.

  Bağlantıya tıklayıp sayfaya ulaştıktan sonra sizden istenen bilgileri ilgili alana eksiksiz ve doğru bir şekilde yazarak başvurunuzu tamamlamanız gerekir. Sizden bazı belgeler istenebilir.

  İBB Sosyal Yardım Kartı Başvuru Durumu Sorgulama

  Başvuru yaptıktan sonra durumunu sorgulamak isterseniz aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  Başvuru sorgulama sayfası için tıklayınız.

  Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda size mesaj atılacaktır ancak siz süreci takip etmek isterseniz bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.