İzmirim Kart HES Kodu

0

Ülkemizde ve dünyada ortaya çıkan corona virüs salgını nedeniyle ülkeler bir çok önlem almaya başlamıştır. Karantinalar, maskeler ve temizlik önlemleri ile virüsün yayılımını engellemeye çalışan insanlar, günlük hayatın getirdiği mecburiyetleri de yerine getirmek için dışarı çıkmak durumunda kalıyorlar. Çalışmak yada önemli işlerini halledebilmek için toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşlar için bir takım önlemler alınmıştır. Bunlardan son gelen önlem ulaşım kartlarına HES kodu tanımlama zorunluluğudur. Bu zorunluluk ile birlikte toplu taşıma araçlarını kullanmak zorunda olan insanlar kartlarına HES kodunu tanımlayarak, ulaşımdan faydalanmaya devam edebilecekler. Tanımlama yapmayanlar toplu taşıma araçlarını kullanamazlar. Ayrıca HES kodlarında hasta görünen kişilerde ulaşımdan faydalanamayacaklar.

İzmirli vatandaşlar için İzmirim kartlarına nasıl HES kodu tanımlayabileceklerini anlatmaya çalışacağız. İzmirim Kart HES Kodu tanımlama için aşağıda verilen yöntemleri kullanabilirsiniz. Yöntemlerin hepsi kolaydır. İzmirim Kart HES Kodu Tanımlama kodu almak için yapmanız gerekenlerden önce HES kodu alma işlemi yapmanız gerekir. Bunun için izleyeceğiniz yol şu şekildedir.

HES (Hayat Eve Sığar) Kodu Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

HES (Hayat Eve Sığar) kodu almak için gerekli adımları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Hayat Eve Sığar Uygulaması ile HES (Hayat Eve Sığar) Kodu Alma İşlemi
  • E-devlet ile HES (Hayat Eve Sığar) Kodu Alma İşlemi
  • SMS ile HES (Hayat Eve Sığar) Kodu Alma İşlemi

Bu yöntemlerin ayrıntılı halini görmek için sizin için hazırladığımız HES Kodu Öğrenme başlıklı makalemize göz atabilirsiniz.

İzmirim Kart HES Kodu Nasıl Tanımlanır?

İzmirim kartınıza HES kodunuzu tanımlamak için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

İzmirim Kart HES Kodu Tanımlama işlemini gerçekleştirmek için tıklayınız.

Daha sonra HES kodu, İzmirim kart numarası, kimlik bilgileriniz, iletişim bilgilerinizi gerekli alanlara eksiksiz ve hatasız bir şekilde giriniz. Girdiğiniz bilgileri onaylayarak kaydediniz.

Tanımlama işlemini gerçekleştirdikten sonra İzmirim kartınızla istediğiniz gibi şehir içi ulaşımdan faydalanabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde karantinada olması gereken kişilerin toplu ulaşımı kullanarak sağlıklı bireylere virüs bulaştırma riskini azaltmak amaçlanmaktadır.

Eğer İzmirim Kart HES Kodu Tanımlama işlemini yaparken sorun yaşarsanız, 320 0 320 numaralı çağrı merkezini arayarak bu konuda yardım alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz