İçeriğe geç

Konya El Kart Bakiye Yükleme

  Konya El Kart bakiye yükleme işlemi yapmak isteyenler makalemizden ayrıntılı bilgilere ulaşabilir.

  Konya El Kart Bakiye Yükleme Nasıl Yapılır?

  Atus Elkartınıza bakiye yüklemek için kullanabileceğiniz yöntemleri şöyle sıralayabilmek mümkündür.

  • Dolum Gişeleri ve Bayilerden Konya El Kart Bakiye Yükleme
  • İnternet Üzerinden Online Olarak Konya El Kart Bakiye Yükleme

  Dolum Gişeleri ve Bayilerden Konya El Kart Bakiye Yükleme

  Elkart için kurulan dolum gişeleri ve anlaşmalı bayilerden Konya El Kart Bakiye Yükleme işlemini yapabilirsiniz. Bayiye giderek yapmak istediğiniz işlemi söylemeniz yeterlidir. Gidebileceğiniz dolum yerleri için sorgulama sayfası mevcuttur. Bu sayfaya ulaşabilmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

  Konya Elkart Dolum Yerleri sorgulama sayfası için tıklayınız.

  Sayfaya tıkladıktan sonra bulunduğunuz ilçeyi seçin ve ara butonuna basın. Bulunduğunuz ilçede var olan Konya El Kart Dolum Yerleri listelenecektir. Sorgulama sayfası dışında aşağıdaki mobil uygulamayı kullanarak dolum yerlerine ait bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Play Store – Konya Elkart Bakiye Sorgulama ve Dolum Yerleri mobil uygulamasını indirmek için buraya tıklayınız.

  App Store – Konya Elkart Bakiye Sorgulama ve Dolum Yerleri mobil uygulamasını indirmek için buraya tıklayınız.

  İnternet Üzerinden Online Olarak Konya El Kart Bakiye Yükleme

  İnternetten e-Dolum ile bakiye ya da aylık indirimli abonman yükleyebilirsiniz. Bunun için Konya Belediyesinin resmi internet sitesine girmeniz gerekir. Burada e-dolum sayfası mevcuttur. Yükleme yaptıktan sonra toplu ulaşım araçlarında bulunan validatörlerdeki yeşil butona basarak, kartınızı okutup e-Dolum’u aktif etmeniz gerekir. Daha sonra ulaşım ücreti için kartınızı okutmalısınız.

  Online bakiye yükleme için tıklayınız.

  İşlem adımları şu şekildedir:

  • Ekranın sağ tarafında bulunan butona tıklayarak işlemleri takip ediniz ve banka kartınızı kullanarak e-dolum işlemini tamamlayınız. e-Dolum yapacağınız kartın kişiselleştirilmiş El Kart olması ya da kart numarasını bilmeniz gerekiyor.
  • Kullanacağınız toplu ulaşım aracında ya da turnikelerde bulunan kart okuyucu cihaz (validatör) üzerindeki Yeşil Butona basınız. (cihaz üzerinde yeşil buton bulunmuyorsa araç sürücüsünden yardım isteyebilirsiniz.) Cihaz yükleme moduna geçecek ve ekranda ‘Kartınızı Gösterin’ yazacaktır.
  • Yükleme modundaki cihaza kartınızı tutunuz ve cihaz ‘Kartınıza … TL Yüklendi’ uyarısı verene kadar kartınızı çekmeyiniz. Bu uyarıdan sonra e-Dolum işlemi tamamlanmış olacaktır.
  • İşlem tamamlanmasından sonra, kartınızı çekmenizle birlikte cihaz otomatik olarak normal moda geçecektir. Kartınızı tekrar okutarak ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz.