İçeriğe geç

HES Kodu Eşleştirme

  Türkiye’de bir çok kurum, kuruluş ve ulaşımda HES kodu belirtilmesi zorunlu hale getirilmiştir. Böyle olunca kişiler ulaşım kartlarına nasıl eşleştirme yapabileceklerini merak etmeye başladı. HES kodu eşleştirme işlemi oldukça kolaydır ancak bulunduğunuz şehre göre nereden ve nasıl yapılacağı değişkenlik gösterir. Makalemizde sizlere faydalı olabilecek bağlantılar paylaşarak bu konuda yardımcı olmaya çalışacağız.

  HES Kodu Eşleştirme

  HES kodu yükleme hizmeti her alana göre değişmektedir. Ulaşım kartlarına HES kodu yüklemek istiyorsanız, her şehrin kendisine özel bir sistemi vardır. Sitemiz içinde çoğu hakkında bilgi vardır. Aşağıdaki bağlantılardan sitemizde bulunan ulaşım kartına HES kodu yükleme HES KODU tanımlama, eşleştirme konulu makalelere ulaşmanız mümkündür. Ayrıca sitenin arama sayfasından daha farklı makalelere ulaşmanız mümkündür.

  HES Kodu Alma İşlemi

  Öncelikle HES kodunuzu aşağıdaki yöntemlerden birisi ile almanız gerekiyor.

  Hayat Eve Sığar Uygulaması ile HES Kodu Alma

  Aşağıdaki bağlantılardan mobil uygulamayı indirerek HES kodunuzu öğrenebilirsiniz.

  Play Store – Hayat Eve Sığar uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App Store – Hayat Eve Sığar uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  SMS ile HES Kodu Alma

  Telefonunuzun mesaj kısmına gelip HES yazın, sonra aralarında boşluk bırakacak şekilde T.C kimlik numarasını, Türkiye Cumhuriyeti Kimliğinde bulunan seri numarasının son 4 hanesini ve kod paylaşım süresini yazın ve 2023’e kısa mesaj (SMS) yollayın. Kodunuz size gönderilecektir.

  E-Devlet ile HES Kodu Alma

  E-devlet sistemine giriş yaparak HES kodu öğrenme ve yükleme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantılardan E-devlet sistemine giriş yapabilir, HES kodu alma sayfasına ulaşabilirsiniz.

  E-devlet internet sayfasına girmek için tıklayınız.

   E-devlet üzerinden HES kodu almak için tıklayınız.