İçeriğe geç

Metro Kart Nedir?

  Metro Kart Metro müşterisi olan vatandaşlar için oluşturulmuş avantajlı bir karttır. Metro Kart alarak Metro mağazalarında avantajlı alışveriş yapılabilir. Metro mağazalarında daha önce sadece esnaflar alışveriş yapabilmekteydi ancak artık herkes alışveriş yapabilir. Bireysel olarak alışveriş yapmak isteyen vatandaşlar mağaza girişlerinde günlük kart çıkarttırarak Metro Marketten alışveriş yapabilirler.

  Neden Metro Kart Alınmalıdır?

  Metro mağazalarına gererken Metro kart gereklidir. İhtiyaçlarınızı alırken kampanyalardan haberdar olmanızı ve faydalanmanızı sağlamak için gereklidir. Alışverişlerinizde kullanmak için alacağınız Metro Kart ücretsizdir. Ücret talep edilmez. Metro karta sahip olmak vergi mükellefi olan esnaf ve işletme sahiplerine kolay fatura kesilmesi imkanı sunar. Bilgileri kayıtlı olduğu için her alışverişte bilgi vermek zorunda kalmazlar. İşletmelerinin türüne göre özel indirim ve promosyonlardan faydalanabilirler. Gerekli belgeleri iletmeleri durumunda % kdv ile alışveriş yapabilirler.

  Bireysel müşteriler ise kişiye özel olarak sağlanan avantajlardan faydalanabilirler.

  Metro Kart Nasıl Alınır?

  Bireysel Müşteriler Nasıl Metro Kart Alabilir?

  Metro Kart almak isteyen bireysel kullanıcılar Metro Marketlerin girişinde bulunan Müşteri Girişi bölümünden kartlarını alabilirler. Anında kullanmaya başlayabilirler.

  Vergi Mükellefi Müşteriler Nasıl Metro Kart Alabilir?

  İşyeri sahibi iseniz Metro Kart almak için Metro Market girişlerinde müşteri giriş kısmında bulunan danışmaya gerekli olan evrakları vermelilerdir. Belgeleri verdikten sonra başvuru oluşturabilirler. Metro Kartları başvuru anında hemen verilir ve kullanılmaya başlanır. Vergi mükellefi olan vatandaşlar türlerine göre aşağıdaki belgeleri hazırlamalılardır:

  Şahıs Firmaları : cari yıl tasdikli vergi levhası fotokopisi, vergi mükellefinin kendisi (gelemiyorsa yetki yazısı)

  Anonim ve Limited Şirketler : cari yıl tasdikli vergi levhası fotokopisi, şirket imza sirküleri fotokopisi, şirket adına satın almaya yetkili kişileri belirten şirket antetli kağıda yazılı yetki yazı belgesi (kaşeli ve imzalı)

  Kollektif ve Adi Ortaklıklar : ortaklık vergi numarasını belirten resmi belge fotokopisi, şirket adına satın almaya yetkili kişileri belirten şirket antetli kağıda yazılı yetki yazı belgesi (kaşeli ve imzalı)

  Resmi ya da Yarı Resmi Kuruluşlar : cari yıl tasdikli vergi levhası fotokopisi (eğer mevcutsa), kurum adına satın almaya yetkili kişileri belirten şirket antetli kağıda yazılı yetki yazı belgesi (kaşeli ve imzalı) , vergiden muaf resmi yazısı