İçeriğe geç

PTT Bakiye Sorgulama SMS

  PTT uzun yıllar hizmet vermiş olan bir kurumdur. PTT bünyesinde posta çeki hesabı adı altında bir hesap oluşturarak para işlemlerinizi bu kanal üzerinden yapabilirsiniz. Bu işlemleriniz için size PTT Kart verilir. PTT kart ile para yatırma, çekme, para transferi gibi işlemleri yapabilirsiniz. Bankaların ATM cihazlarından para çekebilirsiniz. Alışveriş yaparken PTT kartınızı kullanabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra bir çok kurum ve kuruluşla anlaşması olan PTT üzerinden fatura ödemelerinizi yapabilirsiniz.

  Hayatınızı kolaylaştıracak olan bu kartı almak için en yakın PTT işyerine gitmeniz yeterlidir. Görevliye posta çeki hesabı açtırma talebini iletmeniz durumunda gerekli işlemler başlatılır ve kartınız hazırlanır. PTT kart ile emekli maaşları çekilebilir. Ayrıca sunduğu kart seçenekleri ile size avantajlı kullanımlar sunar. Motif kart, Kampüs Kart gibi seçenekler ile esnaf, memur ve öğrencilere güzel imkanlar sunar.

  PTT Bakiye Sorgulama SMS

  PTT Kartınıza ait bakiyenizi sms ile öğrenme ve sorgulama imkanınız yoktur. Ancak PTT bakiye sorgulama işlemini daha kolay ve hızlı bir çok yöntemle yapabilirsiniz. PTT sizlere bu yönte çok fazla seçenek sunmuştur. Sms ile olmasa bile çok kolay yöntemler ile bakiyenizi sorgulayabilirsiniz.

  PTT zamanla kendini geliştiren bir kurumdur. Eğer hizmetlerinin arasına sms ile bakiye sorgulama işlemini eklerse mutlaka sizlerle paylaşırız.

  SMS Dışında PTT Bakiye Sorgulama İşlemini Nasıl Yaparız?

  PTT hesabınıza ait olan PTT kartınızın bakiyesini öğrenmek için 6 farklı yöntem kullanabilirsiniz. Bu yöntemleri internet üzerinden, telefonla arayarak yada dışarı çıkarak ilgili yerlere gidilmesi suretiyle yapılabilmektedir. Hepsi de oldukça pratiktir. Özellikle mobil uygulama ile sorgulama yapmak her an her yerde tercih edilebilen harika bir seçenektir. PTT Kart Bakiye sorgulama yöntemleri şu şekildedir:

  • E-Devlet Üzerinden PTT Hesap Sorgulama
  • Alo PTT Üzerinden PTT Hesap Sorgulama
  • PTT Müşterisi Olmayanlar için Tc. Kimlik numarası ile PTT Hesap Sorgulama
  • İnternet Bankacılığı ile PTT Hesap Sorgulama
  • PTT Mobil Uygulaması ile PTT Hesap Sorgulama
  • PTTmatik ile PTT Hesap Sorgulama

  Bu yöntemleri kullanarak gönül rahatlığı ile bakiyenizi görüntüleyebilirsiniz. Bakiye sorgulama yöntemlerinin detayları için sitemizin içinde arama yapabilirsiniz.