PTT Bank bünyesindeki posta çeki hesabı sahiplerinin bakiyelerini ve nakit işlemlerini takip edebilmeleri için PTT kart düzenlemiştir. Bunların dışında nakit çekimi, fatura ödeme, anlaşmalı kuruluş ödemeleri, aktarma gibi işlemleri yapabilmelerini sağlar.

Nasıl Pttkart sahibi olabilirim?

PTT kart sahibi olabilmek için PTT işyerlerinden herhangi birinde posta çeki hesabı açtırmanız gerekir. Posta çeki hesabı açtırdıktan sonra kartınız tarafınıza verilecektir. Artık kartınızla ilgili bütün sorumluluklar ve kullanım hakkı tarafınıza geçer.

Pttkartlar için herhangi bir ücret alınıyor mu?

PTT kart sahipleri, kartları için kart aidatı ödememektedir.

Pttkart’lar ile internet üzerinden alışveriş yapılabilir mi?

Pttkart sahipleri bu kartlar ile 3D secure uygulamasını kullanarak internetten alışveriş yapabilirler.

Ön Yüklemeli Pttkart nedir?

Ön yüklemeli Pttkartlar, sosyal yardım ödemesi almaya hak kazanan vatandaşlar için tanımlanan ön yüklemeli kartlardır. Hak sahipleri yardım ödemelerini, Pttmatiklerden sıra beklemeden yardım paralarını çekebilirler. Ayrıca yurtiçinde ve yurtdışında alışveriş işlemlerinde kullanılabilir. PTT kartınıza yardım ödemesi yatınca, sistemdeki telefon numarasına mesaj olarak bildirilir.

PTT Kartını Aldıktan Sonra Ne Yapmalıyız?

PTT kartınızı aldığınız an kart ile ilgili sorumluluklarınız başlar. Güvenliğiniz için kartınızın arkasını hemen imzalamanız sizin için iyi olacaktır. Şifrenizi almak için 4441788 nolu çağrı merkezini arayabilirsiniz. Ayrıca size en yakın PTT şubesine giderek de şifrenizi alabilirsiniz. İlk şifrenizi aldıktan sonra PTT işyerinden yada Pttmatik’ten şifrenizi değiştirmeniz gerekir. Bu sizin güvenliğiniz için gereklidir. Güvenliğiniz için gerekli bir diğer detay da şifrenizi nasıl belirlemeniz gerektiğidir. Doğum tarihiniz gibi kolay bilinecek bir şifre seçmeyin.

PTT Kart Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

444 1 788 nolu PTT Çağrı merkezini arayarak yada size en yakın PTT işyerine giderek kartınızın şifresini yeniden alabilirsiniz. Eğer kartınız çalındıysa yada kaybolduysa en kısa sürede çağrı merkezini arayıp bildirmeniz sizin için iyi olacak, kartın karşı taraf tarafından kullanılmasının önüne geçilecektir.

Eğer iletişim bilgilerinizde değişiklik meydana gelirse 15 gün içinde en yakın PTT şubesine bildirmeniz gerekir. PTT kartınızla ilgili herhangi bir sorun yada sorunuz olursa çağrı merkezi görevlileri yada PTT şubesinde bulunan gişe görevlileri sizlere yardım edecektir.