İçeriğe geç

PTT Ön Yüklemeli Kart Markette Geçerli mi?

  Ön yüklemeli kartlara Denizbank ve PTT arasında gerçekleştirilen işbirliği ile visa mastercard özelliği kazandırılmıştır. Ön yüklemeli kartlar sosyal yardım ödemelerinin yapılacağı vatandaşlara verilmektedir. Bu vatandaşlar ön yüklemeli PTT kartları ile alışverişlerde ve tüm banka ATM cihazlarında kartlarını kullanabilirler. PTT ön yüklemeli kartlara alınan yardım türüne göre belirlenen miktarda ödeme yatırılır. Bu ödemeyi hak sahibi kişiler istedikleri gibi çekip kullanabilirler. Yurt içinde ve yurtdışında PTT ön yüklemeli kart ile alışveriş yapabilirler.

  PTT Ön Yüklemeli Kart Markette Geçerli mi?

  PTT bünyesinde verilen tüm kartların banka kartı özellikleri vardır. Kredi kartı yada banka kartı gibi kullanılabilir. PTT ön yüklemeli kartları ile atmlerde belirlenen ve izin verilen işlemler yapılabilir. Marketlerde ödeme yapılabilir. Yurt içi ve yurtdışı alışverişlerde kullanılabilir.  PTT ön yüklemeli kart ile tüm bankaların atm cihazları kullanılarak para çekilebilir. Ön yüklemeli Pttkartlar ile ihtiyaçları bulunan maddi sıkıntı çeken hak sahipleri yardım ödemelerini, sıra beklemeden Pttmatik cihazlarından çekebilirler. PTT matik cihazları dışında diğer bankaların atm cihazlarını kullanarak yardım parası çekilebilir.

  PTT ön yüklemeli kart ile alışveriş yapılabilir. Bu sayede market alışverişlerinde de kullanılabilir.

  PTT Ön Yüklemeli Kart ile Nasıl Para Çekilir?

  PTT ön yüklemeli kart ile tüm banka ATM cihazlarında nakit çekme işlemi yapılabilir. Yurt içinde ve yurt dışında alışverişlerde PTT ön yüklemeli kart kullanılabilir. Ayrıca PTT’ye ait PTTmatik cihazlarını kullanarak para çekme, bakiye sorgulama ve şifre değiştirme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

  PTT Ön Yüklemeli Kartlara Nasıl Para Yüklenir?

  PTT ön yüklemeli kart sosyal yardım paralarının alınabilmesi için ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen bir ödeme kartıdır. Yardım için başvuran ve almaya hak kazanan vatandaşlara PTT üzerinden ödeme yapan kurum ve kuruluşlar yardım parasını PTT’ye yatırırlar. Böylece vatandaşlar kendilerine verilen ön yüklemeli PTT kart ile kendilerine verilecek olan yardım parasını alabilirler. Yardım parası ihtiyaç sahibi kişilerin adına PTT’ye yattığı zaman sistemde bulunan gsm numarasına mesaj olarak bildirilir. Böylece kişiler yardım için yatan parayı çekerek alışverişlerinde kullanabilirler. PTT ön yüklemeli kartların bankacılık özelliği olduğu için alışveriş sırasında ödeme yapmak için kullanılabilir.