İçeriğe geç

PTT Ön Yüklemeli Kart

  PTT vatandaşlar için bir çok hizmet sunmaktadır. Ön yüklemeli kart bunlardan birisidir. PTT ön yüklemeli kartlar hakkında bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlar makalemizden faydalanabilirler. PTT ön yüklemeli kart nedir, PTT Ön Yüklemeli Kart nerelerde kullanılabilir, PTT Ön Yüklemeli Kartı kimler alabilir gibi sorulara cevap arayanlar tüm cevapları makalemizde bulabilir.

  PTT Ön Yüklemeli Kart Nedir?

  PTT kuruluşu aracılığı ile sosyal yardım ödemesi almaya hak kazanan ihtiyaç sahiplerinin adına tanımlanan ön yüklemeli karttır. Ön yüklemeli PTT kart ile yardım ödemesini almak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar şu yöntemleri kullanarak yardım parasını çekebilirler.

  • Pttmatik’lerden ptt ön yüklemeli kart ile sosyal yardım parasını alabilirler.
  • Tüm banka ATM cihazlarından ptt ön yüklemeli kart ile sosyal yardım parasını alabilirler.
  • Yurtiçi-yurtdışı alışveriş işlemlerinde kart ile ödeme yapılabilmektedir.

  PTT ön yüklemeli kartlara yatan yardım paraları, hak sahibininin cep telefonunu numarasına sms olarak bildirilir. Paranın yattığını ve yatan yardım tutarı mesajda belirtilir. Ön yüklemeli ptt kart kullanan kişilerden kart aidatı, işletim ücreti alınmaz. İhtiyaç sahibi vatandaşlar bu kartlar için ek ücret ödemezler.  Sosyal yardım kuruluşlarına başvurduktan sonra yardım almaya hak kazanan vatandaşlar ön yüklemeli ptt kartlarını almak için PTT işyerlerine gitmelidir. Bu kişilere ilk yardım ödemesi ve kartları bir arada verilir. Daha sonra yardım ödemesi kartlarına yatmaya başlar.  PTT ön yüklemeli kart sosyal yardım ödemesi almaya hak kazanmış olan ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilir. Bu kartlara sosyal yardım ödemeleri yatırılır ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar paralarını çekebilir. Ön yüklemeli PTT kart sahipleri hesaplarına yatan yardım paralarını kolayca alabilirler.

  PTT Ön Yüklemeli Kart ile Nasıl Para Çekilir?

  Sosyal yardım almaya hak kazanan kişiler, pttmatikleri kullanarak yardım paralarını çekebilirler. Kendilerine verilen ön yüklemeli PTT kart ile pttmatiklere gitmeleri yeterlidir. Ayrıca kendilerine en yakın PTT işyerine gitmeleride mümkündür. PTT kartınıza yardım ödemesi yatınca, sistemdeki telefon numarasına mesaj olarak bildirilir. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak size en yakın PTT şubelerini bulabilirsiniz. Ayrıca pttmatiklerin nerede olduğunu da buradan sorgulayabilirsiniz.

  Size en yakın PTT şubeleri için tıklayınız.