İçeriğe geç

PTT Ön Yüklemeli Kart İnternet Bankacılığı

  PTT uzun yıllardır hizmet veren bir kurumdur. Önceleri devlete bağlı çalışan PTT zaman içinde özelleştirilmiştir. Hizmetlerinin arasına bir çok hizmet eklemiştir. Posta, telefon telgraf olarak başladığı yolculuğuna posta telgraf ve kargo hizmeti ile devam etmiştir. Günümüzde bankacılık hizmetide vermektedir.

  PTT Ön Yüklemeli Kart Nedir?

  PTT kuruluşu aracılığı ile sosyal yardım ödemesi almaya hak kazanan ihtiyaç sahiplerinin adına tanımlanan ön yüklemeli karttır. Ön yüklemeli PTT kart ile yardım ödemesini almak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar şu yöntemleri kullanarak yardım parasını çekebilirler.

  • Pttmatik’lerden ptt ön yüklemeli kart ile sosyal yardım parasını alabilirler.
  • Tüm banka ATM cihazlarından ptt ön yüklemeli kart ile sosyal yardım parasını alabilirler.
  • Yurtiçi-yurtdışı alışveriş işlemlerinde kart ile ödeme yapılabilmektedir.

  PTT Ön Yüklemeli Kart İnternet Bankacılığı

  PTT internet bankacılığı internet sitesi ve mobil uygulaması üzerinden bankacılık hizmeti almanızı sağlar. Yardım amaçlı verilen PTT ön yüklemeli kartlarda da internet bankacılığı kullanılır. Sisteme giriş yaparak kart ile ilgili işlemler yapılabilir. Bunun için önce PTT müşteri hizmetlerini arayarak yada size en yakın PTT işyerine giderek kartınızı online işlemlere açtırmanız gerekir. İnternet bankacılığına nasıl gireceğinizi ve şifrenizi nasıl alacağınızı sorabilir ve bilgi alabilirsiniz.

  PTT resmi internet sitesi için buraya tıklayınız.

  Size en yakın PTT şubesine yani PTT işyerine ulaşmak için resmi internet sitesinde bulunan sorgulama sayfasını kullanabilirsiniz. Bulunduğunuz yerdeki PTT işyerini sorgulayabilmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  Size en yakın PTT şubesine ulaşmak için tıklayınız.

  Şubeye ulaştıktan sonra sıranız geldiğinde görevliye kartınızı online alışverişe açtırmak istediğinizi söylemeniz gerekir. Bu yöntem dışında birde müşteri hizmetlerini arama yöntemi vardır. PTT müşteri hizmetlerini arayarak kartınızın online alışverişe açılmasını isteyebilirsiniz.

  PTT müşteri hizmetleri numarası : 444 17 88

  PTT mobil uygulaması ile internet bankacılığı hizmetini kullanabilirsiniz. Bunun için akıllı cihazınıza PTT mobil uygulamasını indirmeniz gerekir. Mobil uygulamayı aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz. Daha sonra kartınızla ilgili işlemlerinizi yapabilirsiniz.

  Play Store ile PTTBank Mobil Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App Store ile PTTBank Mobil Uygulamasını indirmek için tıklayınız.