İçeriğe geç

Ticket Kart ile Sigara Alınır mı?

  Ticket yemek kartı ile marketlerden sigara alınıp alınmayacağı sorusu sıkça sorulur. Bu sorunun cevabını makalemizde sizin için inceleyeceğiz. Daha önce sizlere ticket yemek kartı hakkında kısa bir bilgi vermek istiyoruz.

  Ticket Yemek Kartı Nedir?

  Ticket, yemek kartı, hediye kartı ve akaryakıt kartı olarak hizmet veren Edenred firmasının çıkarmış olduğu bir hizmettir. İşverenlerin çalışanları için uygun gördüğü aylık yemek tutarı, bu karta yüklenir ve ay boyunca yemek masrafı bu kart ile ödenir. Ticket kart çeşitleri şu şekildedir:

  Ticket Restaurant : Şirket çalışanlarının öğle yemeği masrafı için yemek kartı veya kupon veren şirketler bu kartı tercih ederler. %90 vergi avantajından faydalanma imkanı vardır. Ayrıca çalışanları %40’a varan indirimlerle alışveriş yaparlar. Restoranında yemek kartı/kuponu geçen üyeler ise 1,5 milyon çalışana hizmet sunma imkanı yakalıyor.

  Ticket Compliments : Hediye kartı olarak geçen bu kart ile çalışanlarınızın motivasyonunu artırmak, iş ortaklarınızı ve müşterilerinizi ödüllendirmek amacıyla bir çok seçkin markada, indirim ve kampanya dönemlerinde geçerli hediye kuponlarını sunabilirsiniz. Çalışanlarınız ise, bireysel alımlarında özel fırsatlardan yararlanır.

  Ticket Car : Ticket Car akaryakıt ihtiyaçlarına yönelik kullanŞirket araçlarının akaryakıt kullanımı bu kart ile kolay takip edilir. Ayrıca şirketlerin akaryakıt maliyeti azalır. Harcamalar daha kolay bir şekilde takip edilir. Çalışanlar araçlarından inmeden ve ödeme yapmadan kolaylıkla akaryakıt alımı yapar. Sizde bu harcamaları daha kolay takip edebilirsiniz.

  Ticket Kart ile Sigara Alınır mı?

  Yemek kartları sadece gıda ve yemek alımına izin vermektedir. Restoranlarda yada markette gıda olarak geçen her türlü ürünü bu kartlar ile alabilirsiniz. Ancak temizlik ürünleri yada başlıkta sorulduğu gibi tekel ürünlerini almak mümkün değildir. Market görevlileri kasaya geldiğinizde gıda kapsamında olmayan bütün ürünleri ayrı bir şekilde değerlendirecektir. Gıda olmayan ürünleri nakit yada kredi kartınızla ödemenizi isteyecektir. Bu yüzden Ticket yemek kart ile sigara alınır mı sorusunun cevabı alınamaz olacaktır. Eğer Ticket yemek kartınızda bulunan para ile almakta diretiyorsanız, size Ticket yemek kartı bakiyenizi nakite çevirmenizi önerebiliriz. Bunun dışında başka türlü Ticket ile sigara alamazsınız.