İçeriğe geç

Turkcell PUK Kodu Öğrenme

  PUK 1 kodu, bloke olan sim kartının kullanılabilir hale gelmesi ve blokenin kaldırılması için kullanılan özel bir şifredir. 8 haneli olan bu şifredir ve değiştirelemez bir şifredir. Eğer PUK1 kodunu 10 kereden fazla hatalı girerseniz sim kartınız bloke olur. Sim kartı değişikliği yapmanız gerekir. Bu nedenle dikkatli bir şekilde girilmesi gerekir. PUK1 kodunu girmeniz gereken durumlar yaşamamanızda önemlidir. Pin kodunuzu en baştan doğru şekilde girerseniz bu koda gerek kalmaz. PUK 2 kodu ise bloke olan PIN 2 kodunun yeniden kullanılır hale gelmesini sağlayan 8 haneli özel bir şifredir. Bu şifre değiştirilememektedir. PUK 2 kodu kalıcı bloke olduğu takdirde sim kartınızın ilgili bölümü kullanılamaz, ancak sim kartın diğer özellikleri aktif olarak devam eder. Tercihinize göre simkart değişikliği yapmanız gerekebilir.

  Turkcell PUK Kodu Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır?

  Eğer böyle bir durumla karşılaştıysanız ve PUK kodlarınıza ulaşamıyorsanız kullanabileceğiniz yöntemler vardır. Bu yöntemleri Turkcell.com.tr. müşteri hizmetlerini aramak, şubelere gitmek ve Digital Operatör mobil uygulaması olarak sıralayabiliriz.

  ​Digital Operatör Uygulaması ile Turkcell PUK Kodu Öğrenme

  Turkcell Digital Operatör uygulamasını indirerek sisteme giriş yapmanız gerekir. Daha sonra PUK numaranızı öğrenebilirsiniz.

  Google Play – Turkcell Digital Operatör uygulamasını indir

  App Store – Turkcell Digital Operatör uygulamasını indir

  Turkcell Mağazalarına Giderek ve Müşteri Hizmetlerini Arayarak Turkcell PUK Kodu Öğrenme

  Ayrıca Turkcell Mağazaları veya 532’yi arayarak da adınıza kayıtlı hatların PUK​ numarasını öğrenebilirsiniz.​

  Turkcell.com.tr Üzerinden PUK Kodu Öğrenme

  ​Turkcell.com.tr anasayfasından GSM numaranız ve Turkcell şifrenizle giriş yaparak kodlarınızı öğrenebilirsiniz. Ana menüde en alttaki “İşlem Merkezi”ne tıklayın. Açılan sayfada sol tarafta bulunan “Ayarlarım” kategorisinden “PUK Numaram”a tıklayın. ​​​Bu şekilde numaranızı öğrenebilirsiniz. Ancak şifrenizi bilmiyorsanız aşağıdaki yöntemle sorgulama yapabilirsiniz.

  Turkcell’e ait resmi internet sitesi üzerinden PUK kodunuzu öğrenebilirsiniz.

  Turkcell PUK kodu sorgulama sayfası için tıklayınız.

  Size iki farklı bilgi girerek PUK kodunuza ulaşma imkanı verilmiştir. Bu seçenekler şöyledir:

  • Sim Kart Numarası İle Turkcell PUK Kodu Öğrenme : Telefon numaranız ve Sim Kart numaranızı girerek sorgulama yapabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

  Turkcell PUK kodu sorgulama sayfası için tıklayınız.

  • Tc Kimlik Numarası İle Turkcell PUK Kodu Öğrenme : Telefon numaranız, TC Kimlik numaranız ve doğum tarihi bilgileriniz ile birlikte sorgulama yapabilirsiniz.

  Turkcell PUK kodu sorgulama sayfası için tıklayınız.