İçeriğe geç

Türkiye Kart Konya

  PTT Türkiye Kart, ülke içinde iç turizm nedeniyle şehir içi toplu taşıma araçlarında kullanılabilecek ortak bir kart ihtiyacının doğması üzerine hizmete girmiştir. Gidilen her ilde tekrar kart alınması gerekmemektedir.

  Türkiye Kart Konya

  Konya seçilen pilot illerdendir ve Türkiye Kart kullanımına başlanması için gereken adımlar tamamlanmıştır. Konya ilinde Türkiye Kart kullanılmaya başlanmıştır. Konya ilinin bu sisteme hızlı bir şeklide entegre olduğu bildirilmiştir. Konya ilinde yaşayan vatandaşlar Türkiye Kartın sunduğu tüm kolaylıklardan faydalanabileceklerdir. Bu uygulama ile iç turizmde kart israfının önüne geçilmesi amaçlanmaktadır. Konya ilinde yaşayan vatandaşlar Türkiye Kartlarını alarak tüm ülkede kullanabilirler.

  Türkiye Kart Konya Nerelerde Kullanılır?

  Türkiye Kartın kullanım alanlarını şöyle sıralayabiliriz:

  • Şehir içi toplu ulaşımda
  • Para transferleri ve alışveriş ihtiyaçları
  • POS cihazları
  • ATM cihazları, Banka
  • Harç ve vergi ödemeleri
  • Yiyecek ve içecek otomatları

  Türkiye Kart Konya Nasıl Alınır?

  Bu alanlarda kullanılabilecek olan PTT Türkiye Kart, zamanla tüm ülkeye yayılacaktır. Şimdilik yıl sonuna kadar belirlenen pilot illerde kullanıma açılması planlanmaktadır. Çalışmalar bu yönde yapılmaktadır. PTT Türkiye Kart kulllanıma başlanan illerde kartı almak için PTT şubelerine gidilmesi gerekir. Size en yakın PTT şubesine giderek kolayca alabilirsiniz.

  Size en yakın PTT şubesine ulaşmak için tıklayınız.

  Türkiye Kart

  PTT Türkiye Kartı size kendi dilimizce anlatmaya çalıştık. Aşağıda PTT’nin bu kartı nasıl anlattığını doğrudan paylaşacağız. PTT internet sitesinden alınan bu metin ile daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz. PTT, Türkiye kartı bu şekilde anlatmaktadır.

  Ülke içi hareketliliğin arttığı, ulaşım imkânlarının çoğaldığı, teknolojik gelişmelerin hızlandığı bir dönemde ülke içinde farklı illerde şehir içi toplu taşıma araçlarını kullananlar, gittikleri her yerde ayrı bir ödeme aracı edinmek zorunda kalmaktadır. Türkiye Kart ile anlaşma sağlanacak tüm belediyelerin, kurum/kuruluşların ulaşım araçlarında kullanılacak tek kart ürünü ile vatandaşlar aynı zamanda bankacılık işlemlerini de gerçekleştirebilecektir. Ayrıca PTT’nin faaliyet alanlarında yer alan ve müşterilerce yoğun olarak kullanılan HGS, Pttcell, Kargo, Sigorta gibi ürün ve hizmetlere de kolay ve hızlı erişim sağlayacaktır. Bununla birlikte PTT’nin mevcut yaygın işyeri ve alternatif işlem kanalları ile hem ürüne hem de ürün ile ilgili işlemlere kolayca erişim sağlanabilecektir.

  Toplu taşımada ve bankacılık hizmetlerinde fiziksel olarak kullanılacak kartların, geliştirilecek olan Türkiye Kart mobil uygulamasına entegre edilmesi ile mobil üzerinden bankacılık, ulaşım ve online bakiye yükleme işlemleri gerçekleştirilebilecektir.