İçeriğe geç

Ziraat Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti

  Ziraat Bankası müşterileri için sunduğu kredi kartı hizmetinde, kartı kullanacak olan müşterisinin gelir durumuna göre limit belirleyerek düzenleme yapar. Bu limit dahilinde alışveriş yapabilirler. Alışverişlerde limit ile ilgili sorun yaşayan kişiler banka ile görüşerek limit artırma talebinde bulunabilirler. Ziraat Bankası limit arttırma işlemini merak edenler için makalemizde gerekli açıklamalar mevcuttur. Devamını okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Ziraat Bankası ATM Cihazları

  ATM cihazları bankaların müşterileri için sunduğu hizmetlerden birisidir. Müşterilerinin banka şubesine gitme mecburiyeti olmadan bu cihazlardan para çekme, yatırma, fatura ödeme gibi bazı işlemlerini kendileri yapabilmesi için şehrin belli noktalarına ve bankaların girişine konmaktadır. ATM cihazlarında para çekme işlemi yapmak isteyen kişiler için tüm bankalar belli bir limit belirlerler. Günlük olarak belirlenen bu limit ertesi gün sıfırlanır. Ziraat Bankası da tüm bankalarda olduğu gibi ATM cihazlarından günlük para çekme limiti belirlemiştir. Bu limiti merak edenler makalemizin devamını okuyabilirler.

  Ziraat Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti

  ATM’ler günlük hayatta çok sık kullanılan cihazlardır. Özellikle para çekme işlemi için kullanılan ATM cihazları korona virüs salgınından sonra daha fazla kullanılmaya başlanmıştır. Şubeye gitme sıkıntısı olmadan kolayca bir çok bankacılık hizmeti buralardan yapılabilir. ATM cihazlarını herkesin eşit kullanabilmesi amacıyla günlük para çekme limiti konmuştur. Bu limit ile yüklü para çekme işleminin önüne geçilerek ATM cihazında nakit sıkıntısı çıkmaması amaçlanmaktadır.

  Özellikle salgından sonra insanlar ATM cihazlarını daha fazla tercih etmeye başlamışlardır. Ziraat Bankasının müşterileri için belirlediği günlük ATM para çekme limiti merak edilmektedir. Bu işlem için Ziraat Bankasının belirlediği günlük para çekme limiti 2000 tl’dir. Eğer Ziraat Bankası hesabınızdan para çekmek istiyorsanız ve 2000 TL’nin altındaysa ATM cihazlarını kullanabilirsiniz. Üstündeyse şubeye gitmeniz gerekir.

  Bu limit sadece aynı gün çekilen paralar için geçerlidir. Aynı gün içinde bütün ATM cihazlarından 2000 TL para çekme hakkınız vardır. Farklı ATM cihazlarından istediğim kadar çekebilirim gibi bir düşünceniz olmasın. Esas olan sizin hesabınızdan aynı gün ATM cihazı kullanarak çektiğiniz paradır. Ertesi gün bu limit sıfırlanır ve yine 2000 TLlik günlük ATM cihazından para çekme limitiniz olur.