İçeriğe geç

Ziraat Bankası EFT Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

  Ziraat Bankası uzun yıllardır hizmet veren bir kamu bankasıdır. Müşteri odaklı çalışan bu banka gerekli bütün kolaylıkları sağlayarak hizmet kalitesini artırma yoluna gitmiştir. Ziraat Bankası müşterileri diğer bankalardaki hesaplara EFT yolu ile para gönderme işlemi yapabilmektedirler. Bu sayede kişiler ödeme ve para transferi işlemlerini güvenle yapmaktadırlar. Ancak her banka gibi Ziraat Bankası da günlük işlemlerde limit belirlemektedir. Bunun amacı bankadaki nakit akışını kontrol altında tutmaktır. Günlük işlem limiti aşılması durumunda, o iş günü bitene kadar tekrar para transferi yapılamaz. Ancak ertesi iş günü tekrar limit dahilinde EFT yapılabilir.

  EFT İşlemi Nedir? Günlük EFT Limiti Nedir?

  EFT, vadesiz banka hesabından başka bir bankada bulunan vadesiz hesaba para transferi yapılması işlemidir. Elektronik Fon Transferi olan işlemin ismi kısaca EFT olarak kullanılmaktadır. EFT işlemini yapabilmek için gönderici ve alıcıya ait vadesiz hesapların olması gerekir. Bu hesaplar farklı bankalarda olmalıdır. Banka şubesi yada internet şube yardımıyla para transferi işlemi yapılabilir. Bu işlem için 26 haneli IBAN numarası, şube ve hesap numarası, ad soyad bilgileri ve gönderilecek para tutarı bilgileri gereklidir.

  EFT işlemini yapmak için şu yolları kullanabilirsiniz:

  • ATM cihazı ile EFT işlemi yapma
  • İnternet bankacılığı ile EFT işlemi yapma
  • Mobil bankacılık uygulaması ile EFT işlemi yapma
  • Telefon bankacılığı ile EFT işlemi yapma

  Bu yollardan size en uygun olanı seçerek kolay ve pratik bir şekilde EFT işlemi yapabilirsiniz.

  Günlük EFT limiti bankaların farklı bankalara para akışını kontrol edebilmek için yaptığı bir uygulamadır. Belli bir miktarın üzerinde para aktarımı yapamazsınız. Ancak bu sınırlama limiti aştığınız gün için geçerlidir. Ertesi gün tekrar EFT işlemi yapabilirsiniz.

  Ziraat Bankası EFT Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

  Gün içinde yüklü miktarda EFT göndermeniz gerekiyorsa ve limit buna yetmiyorsa artırmak için talepte bulunabilirsiniz. Talep artışı için kullanabileceğiniz yolları şu şekilde sıralamak mümkündür:

  Müşteri hizmetlerinden Ziraat Bankası EFT limit artırma işlemi : Ziraat Bankasında bulunan hesabınızın günlük EFT limitini artırmak için müşteri hizmetleri numarasını arayabilirsiniz. Müşteri hizmetleri numarası 0850 220 00 00 ve 444 00 00’dır.

  Banka şubesinden Ziraat Bankası EFT limit artırma işlemi : Banka şubesine giderek doğrudan başvuru yapabilirsiniz. Bunun için size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek, müşteri temsilcisi ile görüşebilirsiniz. Banka başvurunuzu kabul ederse günlük EFT limitiniz istediğiniz şekilde artırılacaktır.