İçeriğe geç

İş Bankası Günlük EFT Limiti Nedir?

  Bankalar işlem yoğunluklarını önlemek amacıyla para transferi konusunda limitler belirlemektedirler. Ayrıca bankalar arası para akışını kontrol altına almakta istemektedirler.  Bankalar kendi çalışma sistemlerine göre limitler koymaktadır. Bu limitler müşterilerin talepleri doğrultusunda bazen artırılabilmektedir.

  EFT iki farklı banka arasında para transferi yapmak isteyenlerin kullandığı bir finansal işlemdir. Eğer aynı banka içinde para transferi yapılacaksa havale işlemi yapılır. EFT işlemi yapmak isteyenler bankaların çalışma saatleri içinde para transferini yapabilirler. Çalışma saati dışında iseler mobil ve internet bankacılığından EFT işlemi için emir verebilirler. Emir listeye alınır ve ilk mesai saatinde EFT işlemi gerçekleştirilir.

  EFT işlemi günlük limitler dahilinde yapılan bir işlemdir. Gün içinde bankanın belirlediği limiti aşmanız durumunda para transferi yapamazsınız. Eğer yüksek meblağlarda para transferi yapması gereken birisi iseniz ve günlük limit size yetmiyorsa, limit artırmak için başvuru yapabilirsiniz.

  İş Bankası Günlük EFT Limiti Nedir?

  İş Bankası da diğer bankalar gibi günlük işlem limitleri getirmiştir. Bu limiti hesap açtırırken banka ile görüşebilirsiniz. Görüşmemeniz halinde bankanın belirlediği limiti kullanırsınız. Eğer gün içinde fazla para transferi yapmıyorsanız size verilen limit genelde yeterli olur. Ancak yüksek miktarlarda para transferi yapan birisi iseniz yetmeyebilir.  İş Bankasına ait günlük işlem limitleri EFT ve havale işlemleri için aşağıdaki tablolarda verilmiştir. Bireysel ve ticari olmak üzere iki farklı limit vardır. Hangi grupta hesap açtırmış iseniz o limit sizin için geçerlidir. Biz size EFT dışında havale limitlerini de veriyoruz.

  İş Bankası Bireysel İşlem Limitleri

  İşlem Adı Alt Limit Üst Limit
  Havale 200.000 TL
  EFT* 200.000 TL

  İş Bankası Ticari İşlem Limitleri

  İşlem Adı Alt Limit Üst Limit
  Havale 100.000.000 TL Bankamatik 200.000 TL
  EFT* 5.000.000 TL

   

  İş Bank Şube ve Bankamatiklerine Nasıl Ulaşabiliriz?

  İşbank’ın bir çok şubesi mevcuttur. Mutlaka size daha yakın olan bir tanesi vardır. Eğer limit artırma talebiniz için şubeye gitmek istiyorsanız ve size en yakın İş Bank Şubesini merak ediyorsanız aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ayrıntılı adreslere ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu adresten İş Bankasına ait bankamatiklerin adresine de ulaşabilirsiniz.

  İş Bankası Şube ve Bankamatik adreslerini sorgulamak için tıklayınız.