İçeriğe geç

İş Bankası Günlük EFT Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

  EFT iki farklı banka arasında para transferi yapmak isteyenlerin kullandığı bir finansal işlemdir. Eğer aynı banka içinde para transferi yapılacaksa havale işlemi yapılır. EFT işlemi yapmak isteyenler bankaların çalışma saatleri içinde para transferini yapabilirler. Çalışma saati dışında iseler mobil ve internet bankacılığından EFT işlemi için emir verebilirler. Emir listeye alınır ve ilk mesai saatinde EFT işlemi gerçekleştirilir.

  EFT işlemi günlük limitler dahilinde yapılan bir işlemdir. Gün içinde bankanın belirlediği limiti aşmanız durumunda para transferi yapamazsınız. Eğer yüksek meblağlarda para transferi yapması gereken birisi iseniz ve günlük limit size yetmiyorsa, limit artırmak için başvuru yapabilirsiniz.

  İş Bankasına ait günlük işlem limitleri EFT ve havale işlemleri için aşağıdaki tablolarda verilmiştir. Bireysel ve ticari olmak üzere iki farklı limit vardır.

  İş Bankası Bireysel İşlem Limitleri

  İşlem Adı Alt Limit Üst Limit
  Havale 200.000 TL
  EFT* 200.000 TL

  İş Bankası Ticari İşlem Limitleri

  İşlem Adı Alt Limit Üst Limit
  Havale 100.000.000 TL Bankamatik 200.000 TL
  EFT* 5.000.000 TL

  İş Bankası Günlük EFT Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

  İş Bankasının sizin için belirlediği günlük işlem limiti yeterli gelmiyorsan banka ile görüşerek artırma talebinde bulunabilirsiniz. Bunun için bankaya giderek şubede müşteri temsilcisi ile birebir görüşmeniz daha iyi olacaktır. Zaten başka bir seçeneğiniz de yoktur. İş Bankası müşteri hizmetlerini arayarak bu konu ile ilgili daha detaylı bir bilgi alabilirsiniz.

  Banka şubesine giderek günlük EFT limitinizi artırmak istediğinizi söylemeniz durumunda banka başvurunuzu anında değerlendirmeye alarak hemen artırma işlemini gerçekleştirmektedir. Limitiniz size yetecek miktarda olacak şekilde yeniden düzenlenerek yükseltilir.  Bu limit, bankanın istemesi durumunda ileriki günlerde tekrardan düşürülebilir. Bu tamamen bankanın inisiyatifinde olan bir durumdur.

  İş Bank Şube ve Bankamatiklerine Nasıl Ulaşabiliriz?

  İşbank’ın bir çok şubesi mevcuttur. Mutlaka size daha yakın olan bir tanesi vardır. Eğer limit artırma talebiniz için şubeye gitmek istiyorsanız ve size en yakın İş Bank Şubesini merak ediyorsanız aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ayrıntılı adreslere ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu adresten İş Bankasına ait bankamatiklerin adresine de ulaşabilirsiniz.

  İş Bankası Şube ve Bankamatik adreslerini sorgulamak için tıklayınız.