İçeriğe geç

Mersin 33 Kart HES Kodu

  Şehir içi toplu taşıma araçlarında tedbir amaçlı olarak korona olan kişilerin binmesine izin verilmiyor. Bu sayede hastalığın yayılmasının önüne geçilmek isteniyor. Mersin 33 Kart kullanıcıları bu önlem kapsamında ulaşım kartlarına HES kodlarını yüklemek zorundadırlar. Bu uygulama Türkiye genelinde yapılmaktadır. Mersin 33 Kart HES kodu yükleme işlemi makalemizde ayrıntılı olarak anlatılmıştır.

  Mersin 33 Kart HES Kodu Yükleme Nasıl Yapılır?

  Mersin 33 Kart hes kodu yükleme işlemi için önce hes kodunuzu almanız gerekir. Bu işlem için 3 farklı ve kolay yöntem mevcuttur. Bu yöntemlerden birisi mobil uygulamadır. Akıllı telefonunuza Hayat Eve Sığar mobil uygulamasını indirerek hes kodunuzu alabilirsiniz. İkinci yöntem ise e-Devlet kapısı internet sitesidir. Buraya kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yapıp HES kodu alma sayfasına ulaşabilirsiniz. Son yöntem sms ile yapılmaktadır. Aşağıdaki bağlantıdan nasıl yapılacağı hakkında bilgi alabilirsiniz.

  HES Kodu Öğrenme

  Mersin 33 Kart HES Kodu Yükleme İşlemi

  Mersin 33 Kart kullanıcısı iseniz ve Hes kodunuzu aldıysanız, aşağıdaki adımları izleyerek çok basit ve pratik bir şekilde Mersin 33 HES kodu yükleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapacaklarınız şu şekildedir:

  • Öncelikle hes.mersin.bel.tr internet adresine girmeniz gerekiyor. Bunun için verdiğimiz bağlantıyı kullanabilirsiniz.
  • Sonra bu sayfada bulunan HES kodu, TC Kimlik numarası, Otobüs kart numarası alanlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurunuz.
  • Son olarak KVKK Aydınlatma Metnini onaylayınız ve ‘Tanımla’ düğmesine tıklayınız.

  Artık Mersin Kent Kartınıza HES kodunuzu Mersin 33 Kartınıza yüklemiş oldunuz. Mersin ilinde şehir içi toplu taşıma araçlarını istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.  Mersin 33 Kart hes kodu yükleme işlemi çok basit bir işlemdir. Sandığınız gibi karmaşık değildir. Eğer risk grubunda değilseniz, toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Hasta ve temaslı kişilerin halkın arasına katılmamasını rica ediyoruz. Pandemi süreci ne kadar hızlı biterse, normal hayatımıza o kadar çabuk dönebiliriz. Bu sıkıntılı süreçte kurallara uyan herkese teşekkür ediyoruz.

  HES kodu öğrenme işlemi için ise sitemizde bulunan konuları inceleyebilirsiniz. Sizin için aşağıda bağlantılar paylaşıyoruz.

  HES Kodu Öğrenme

  Sms ile HES Kodu Alma

  TC ile HES Kodu Alma

  E-devlet ile HES Kodu Alma