İçeriğe geç

Multinet Nedir? (Bakiye Sorgulama & Geçen Yerler)

  Multinet kartta kalan bakiyeyi öğrenmek isteyen kimseler çalıştıkları iş yerlerinden yemek ödeneklerini kart ile kullanan kimselerdir. Multinet şahıs şirketine hizmet verdiği gibi sermaye şirketlerine de hizmet vermektedir. Multinet ile çalışanlarına yemek ödeneklerini kullandırmak isteyen işverenler Multinetin internet sayfası üzerinden başvuruda bulunabilmektedir. Kurumsal başvuruda bulunmak isteyen kimseler internet sayfasında bulunan başvuru formuna ad- soyadı, telefon numarası, e-posta adresi, firma adı ve kullanmak istediği ürün bilgilerini girerek başvurularını tamamlayabilmektedir.

  Multinet Kart Ne İşe Yarar?

  Multinet kullanıldığı alanlar hem işçiler tarafından hem de işverenler tarafından merak edilmektedir. Multinet nedir sorusuna verilecek cevap ile Multinetin ne işe yaradığı da cevaplanmaktadır. Multinet maaş dışı ödemeler için kullanılan bir karttır. Multinetin sunduğu hizmetler ise şu şekildedir:

  • Yemek kartı hizmeti : İşverene %100 vergi avantajı çalışanlara ise %25’e varan tatlı para kazanma imkanı sunmaktadır.
  • Akaryakıt çözümü: MultiPetrol taşıt taşıma sistemi ile akaryakıt kullanımında her depoda %3 avantaj sağlamaktadır.
  • Hediye kartı: MultiGift, çalışanlara yardım veya hediye vermek isteyen işverenler tarafından kullanılmaktadır. Bu kart işverenlere vergi avantajı sağlamaktadır.
  • Kurumsal seyahat kartı: MultiTravel iş gezilerinde ihtiyaç duyulacak uçak bileti, otel, rezervasyon gibi seçenekleri tek bir ortamda sunmaktadır.

  Multinet bu hizmetlerden kullanan işverenlere yıllık çalışan başına 5000 TL tasarruf imkanı sunmaktadır.

  Multinet Aylık Ne Kadar?

  Multinet aylık para miktarı işverenlerin çalışanları için ödemeyi taahhüt ettiği yemek ücreti kadardır. Maaş dışında ödenen bu yemek ücreti Multinet kart aracılığı ile üye iş yerlerinde kullanılmaktadır.

  Multinet Bakiye Sorgulama

  Multinet bakiye öğrenme işlemi, Multinet kullanıcılarına sunulan bir diğer hizmettir. Kullanıcı Multinet kart sahipleri, bakiye sorgulamak istemeleri halinde bu hizmeti Multinetin internet sayfası üzerinden yapabilmektedir. Bu işlem Multinet mobil uygulama üzerinden de yapılabilmektedir. Multinet internet sayfası üzerinden bakiye sorgulama işlemi için yapılması gerekenler şu şekildedir:

  • Multinet sitesi ziyaret edilerek sol üst köşedeki menü seçeneğine tıklanmalıdır.
  • Açılan menüde online işlemler seçeneğine tıklanmalıdır.
  • Açılan seçenekler arasından kart kullanıcı işlemleri seçeneği seçilmelidir.
  • Daha sonra e-posta adresi ve şifre girilerek bakiye öğrenilebilmektedir.

  Multinet sorgulama işlemi yapılabilecek bir diğer seçenek ise Multinetin mobil uygulamasıdır. Multinet uygulaması App Store ya da Google Play Store’dan indirildikten sonra e-posta adresi ve şifre girilmesi gerekmektedir. Sisteme giriş yapıldığında bakiye bilgileri ana ekranda çıkmaktadır. Multinet mobil uygulamasını indiren kimseler uygulamanın sunduğu üye işyerleri, QR kod ile ödeme yapma ve tatlı para noktaları gibi hizmetlerden de yararlanabilmektedirler.

  Multinet Bakiye Devri

  Multinet bakiye aktarma, geçen ay işveren tarafından çalışana ayrılan yemek bütçesinin kullanılmaması halinde diğer ayın hesabına otomatik olarak yapılmaktadır. Yani Multinet kartında kullanılmayan bakiye silinmemekte bir sonraki aya devir olmaktadır.

  Multinet Online Ödeme Nasıl Yapılır?

  Multinet online ödeme işlemi, Multinet kartı taşınmadan kartsız bir şekilde ödeme yapabilme imkanı sunan bir hizmettir. Multinet online ödeme işlemi, Multinet tarafından sunulan QR kod ile ödeme hizmeti ile sunulmaktadır. Multinet QR kod hizmetini kullanmak isteyen kimselerin Multinet uygulamasını indirerek giriş yapmaları gerekmektedir.

  Multinet Telefon Numarası

  Multinet iletişim numarası şu şekildedir:

  • 444 87 36: Multinet çağrı merkezi 08.00 ile 22.30 saatleri arasında haftanın her günü hizmet vermektedir.

  Multinet AŞ’nin merkezi ise şu şekildedir:

  • Via Twins Plaza Söğütözü Mah. 2177 Sokak no: 10 B Blok D:21 0600 Çankaya/ ANKARA

  Multinet Kurumsal Hizmetler AŞ’nin merkezi dışında genel müdürlükleri de bulunmaktadır.