İçeriğe geç

Pursaklar Kart

  Pursaklar Ankara ilinde bulunan bir ilçedir. Yaptığı sosyal yardımlar, gençlere yönelik sosyal alanlar ve daha bir çok alanda yeniliklerle göz önünde olan bir ilçedir. Pursaklar Belediyesi verimli ve özverili çalışması ile ilçeye yeni bir soluk getirmiştir. Yaptığı çalışmalar ilçeyi ve ilçe halkını daha fazla geliştirme, katkı sağlama yönünde büyük adımlara dönüşmektedir. Pursaklar Beleyidesi ilçe sınırlarında yaşayan ihtiyaç sahibi aileler için çalışmalar da yürütmektedir. Tamamen yardımlar ile oluşturulan Tebessüm Çarşısı sosyal yardım faaliyetlerinden en dikkat çekici olanı denilebilir.

  Pursaklar Kart Nerede Kullanılabilir?

  Tebessüm Çarşısı ilçede bulunan dar gelirli ailelerin, ihtiyaçlarını alabilecekleri ve bunu yaparken kendilerini kötü hissetmeden, seçerek, deneyerek ve beğenerek ihtiyaçlarını giderebilecekelri bir çarşıdır. İlçede yaşayan ihtiyaç sahibi ailelerin çarşıdan alışveriş yapabilmeleri için verilen Pursaklar Kart’a bakiye yüklenerek, bu ailelerin ödeme yapmaları sağlanmaktadır. Böylece giyim ürünlerini satın almaları sağlanır. Özellikle bayram gibi özel dönemlerde Pursaklar Kart’a bakiye yüklenerek bayramlıkların alınması sağlanmaktadır.

  Tebessüm Çarşısını Kimler Kullanabilir?

  Tebessüm Çarşısından herkes faydalanamamaktadır. Sadece çarşıya kayıtlı olan aileler bu hizmetten faydalanabilir. Aileler özenle incelenerek seçilmektedir. Gerçekten durumu olmayan aileler seçilmektedir. Önemli sosyal projelerden birisi olan Pursaklar Kart ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek olunmaktadır. Pursaklar Belediyesi ihtiyaç sahibi ailelerin yanlarında olmaya devam etmektedir. Bayram öncesi Pursaklar Karta yüklenen bakiye ile ailelerin Tebessüm Çarşısında alışveriş yapmaları sağlanmaktadır.

  Alınabilecek ürünler şu şekilde sıralanabilir: Pantolon, tişört, gömlek, ayakkabı gibi giyim ürünleri bulunmaktadır.

  Tebessüm Çarşısına ulaşmak isteyen aileler aşağıdaki adresten ulaşabilirler.

  Merkez Mah. Cumhuriyet Cad. Alaaddin Keykubat Sok. No:4  Pursaklar/Ankara

  Pursaklar Kart Nerelerde Kullanılabilir?

  Pursaklar Belediyesinin yüklediği bakiye ile ihtiyaç sahibi olan aileler diledikleri market veya mağazalardan gıda, temizlik, kırtasiye vb. ihtiyaç duydukları ürünleri alabilecektir. Pursaklar Belediyesi yaptığı yardımları hassasiyetle yapmaktadır. Pursaklar Kart’a yükleme yapılarak ailelerin mutlu olması sağlanmaktadır. Böylece belediye onların sevincini paylaşma imkanına sahip olmaktadır. Vatandaşın yanında olarak olnalır omuzlarından yük kaldırmak, dualarını almak Pursaklar Belediyesi için gurur duyma sebebidir. Pursaklar Belediyesi muhtaç durumda olan aileler için her zaman yardımda olmak istemektedir.